Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram 2019


 
        Tävlingsprogram 2019 Slätvatten (reservation för ändringar)                                        
            Klasser   Distanser Bes/Lag Ingår cuper Bevakas kapten
  Datum Tävling Arrangör Disciplin   H/D12 H/D14 H/D16 H/D18 H/D21 Senior Masters   200 el kortare 500 1000 Lång   Maraton   K2 K4 Stafett   SUC JUC K2 mix  Masters   Senior U21/U23 Junior Ungdom Maraton  
               
      Shorttrack        
             
  4-5/5. Regatta Bagsvaerd Danmark Sprint       X X   X     X X X         X X X             X X        
  11-12/5. Jönköping Kanot Regatta Jkpg/Huskvarna Sprint     X X X   X X   X X X X       X           X X   X X X X X  
  18/5. Norrviken Runt Sollentuna Maraton     X X X   X X             X   X             X           X  
  25/5. Göta Kanal Lidköping Maraton   X X X X X X X             X   X X     X X   X              
  8-9/6. Tolvenregattan/SUC Hofors Sprint   X X X X X X X   X X X         X X     X X X X   X X X X X  
  28-30/6 Maraton-SM Malmö Maraton   X X X X X X X           X X   X       X X ? X           X  
  16-21/7 Sprint-SM Nyköping Sprint     X X X X X X   X X X X       X X X         X   X X X X X  
  3-4/8. SUC/JUC Lidköping Spr/Mar   X X X X X X X   X         X   X       X X X                
  10-11/8. Sprint-NM Jkpg/Huskvarna Sprint       X X X       X X X X       X X X               X X X    
  10/8. DKM+ Dalslands turis. Maraton         X   X X             X   X X           X           X  
  17/8. Regional SUC/JUC Flera orter Sprint   X X X X X       X     X       X X     X X X                
  17/8. Kungsbacka River Kungsb Hemvärn Maraton             X X             X   X             X              
  24-25/8 Älvsloppet + Cup Skellefteå Maraton   X X X X   X X   X X       X   X X                          
  24/8. Alliansloppet Trollhättan Maraton       X X   X             X                               X  
  31/8-1/9 Skåneregattan Hjälmsjön, Skåne Sprint     X X X   X X   X X X X       X X         X X   X X X X X  
  8-9/9. Rek DM-helg 1   Spr/Mar?                                                              
  14-15/9 Rek DM-helg 2   Spr/Mar?                                                              
  21-22/9 Besättningsreg + final Katrineholm Sprint   X X X X   X X   X X X X       X X     X X X     X X X X    
  28-29/9 Rek DM-helg 3   Spr/Mar?                                                              
  5/10. Aktersnurren Föreningen för.. Sprint             X           X         X                          
Uppdaterad: 08 APR 2018 20:50 Skribent: Carl-Axel Jonsson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Tibro KK - Kanot
c/o PeO Lundberg, Källtorpsvägen 6
54335 Tibro

Kontakt:
Tel: 0702727404
E-post: This is a mailto link

Se all info